انواع وسایل نقلیه طبیعت‌گردی

جستجو

انواع وسایل نقلیه طبیعت‌گردی

  • 138

اسپیلت در اغلب تورهای خارجی و برخی از تورهای داخلی خود که مسافت های طولانی دارد هواپیما را مورد استفاده قرار می دهد. هواپیما دارای استاندارد های جهانی و پیشرفته ای است اما کیفیت آن تحت تاثیر رتبه و اعتبار ایر لاین مربوطه، فرودگاههای مبدا، ترانزیت و مقصد قرار می باشد. از این رو برخی پروازها موجب رضایت و آسودگی بیشتر و برخی دیگر موجب عدم رضایت و نگرانی مسافرین می گردد. لذا مسئولیت این موضوع فقط به عهده ایرلاین مربوطه بوده و هیچگونه مسئولیتی به عهده اسپیلت نمی باشد.

نکاتی که گردشگران اسپیلت در سفر با هواپیما باید به آن توجه نمایند :

توجه به محل و آدرس فرودگاه، سالن ورودی، ساعت و شماره پرواز بسیار مهم است (گاهی پیش آمده که پرواز از فرودگاه امام بوده ولی مسافر در فرودگاه مهرآباد سرگردان شده یا مسافری برای یک پرواز داخلی به سالن پروازهای حجاج رفته است).
در نظر داشته باشید، علی رغم اینکه شما با شرکت اسپیلت برای تور انتخابی خود قرارداد بسته اید ولی طبق بلیتی که در دست دارید در زمینه پرواز، قراردادتان با ایرلاین مربوطه می باشد. لذا در مواردی نظیر جاماندن، تاخیر پرواز، کنسل شدن پرواز، عدم توانایی فرود هواپیما در مقصد که ناچار شود به فرودگاهی دیگر برود و اساسا هرگونه اتفاق و حادثه ای که باعث نارضایتی گردشگر از پرواز، ایجاد هزینه اضافه و یا عدم استفاده گردشگر از دیگر خدمات تور شود، مسئولیتی به عهده اسپیلت نمی باشد. همچنین بیمه و تعیین شماره صندلی پرواز به عهده ایرلاین مربوطه می باشد.

چرا اسپیلت در برخی تورها از هواپیما استفاده می نماید :

متمرکز بودن گشت های سفر در یک شهر و اطراف آن.
طولانی بودن مسیر سفر.
ایمنی بیشتر(البته در ایرلاین های معتبر).
کوتاه نمودن زمان سفر.
خدمات قابل قبول جانبی در طول پرواز و فرودگاه.
رفتارهای نسبتاً احترام آمیزتر و در شاًن مسافرین از سوی مسئولین فرایند پرواز.
سفارش برخی مسافرین که مایل اند در ازای ثبت نام به موقع و پرداخت هزینه بیشتر، خدمات بهتری را دریافت نمایند.

منبع