چگونه مایکروسافت سورفیس و دیگر تبلت های Windows RT را جیلبریک کنیم | ف

جستجو

چگونه مایکروسافت سورفیس و دیگر تبلت های Windows RT را جیلبریک کنیم | ف

  • 1977

Jailbreak-Microsoft-Surface-and-Windows-RT-tablets_th

درست شنیدید پس از کرک کردن اپلیکیشن های مترو و نصب آن ها جدا از فروشگاه ویندوز، قرار است چگونگی جیلبریک کردن Windows RT را به شما نشان دهیم. همان گونه که احتمالا در خبرها خوانده اید هکری به نام clrokr از اعضای XDA موفق شده بود تا با تغییر عددی در کرنل ویندوز RT توانسته بود از محدودیت‌های مایکروسافت در مورد نرم‌افزارها عبور کند.  نرم‌افزارنویسان حرفه‌ای می‌توانند با انجام مراحلی که clockr طی کرده وسایل خودشان را هم جیلبریک کنند اما کاربران معمولی از پس چنین کاری بر نمی‌آیند. اما به لطف یکی از قدیمی ترین اعضای XDA به نام netham45 هم اکنون راه حل ساده برای جیلبریک کردن ویندوز RT به کمک RT Jailbreak Tool در اختیار همگان قرار گرفته است. یقینا این اتفاق به فراگیری بیشتر پلتفرم جدید مایکروسافت کمک خواهد کرد. آن هم با معرفی انواع و اقسام تبلت های جدید در CES امسال. اکنون برنامه نویسان می توانند برنامه های خود را بدون امضاء ویندوز RT مایکروسافت بر ابزار های ویندوز RT نصب کنند. هدف اصلی از جیلبریک کردن اجازه دادن به کاربران برای پورت کردن اپلیکیشن های دسکتاپ و کمپایل کردن آن ها برای معماری ARM ویندوز RT است.

از آنجایی که ویندوز RT اجازه اجرا فایل های ثالث EXE ی ناشی از معماری ARM را نمی دهد، این محدودیت اعمال شده توسط مایکروسافت توسط ابزار جیلبریک و آزاد سازی یک فایل BAT صورت می گیرد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که فایل BAT را اجرا کنید و سپس دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. بدون هیچ کار اضافه.

توجه توجه

سرخه تله هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی که ممکن است به وجود بیاید و یا بریک شدن دستگاه بر عهده ندارد. انجام مراحل زیر تماما با مسئولیت خودتان است.

 

 

ابتدا به دلیل این که فایل مرتبط با کرک به صورت Zip و فشرده است. ابتدا برای دریافت برنامه 8 zip به فروشگاه ویندوز بروید. هم چنین می توانید با کمک مطلب “چگونگی نصب و کرک اپلیکیشن های مترو ویندوز ۸” به نصب برنامه WinZip بپردازید.

سپس از XDA به دریافت فایل های مورد نیاز جیلبریک اقدام کنید. آن را دریافت و بر روی دسکتاپ از حالت فشرده خارج کنید.

 

Surface-RT-Jailbreak_Step-1

 

سپس پوشه را گشوده و فایل ‘runExploit’ را اجرا نمایید. پس از اجرا برنامه به صورت خودکار شروع به آغاز فرایند jailbreak خواهد کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل هایی که بر روی صفحه مشاهده می کنید را تایید کنید.

 

Surface-RT-Jailbreak_Step-2

 

زمانی که فرایند جیلبریک به Developer License رسید بر روی کلید ‘I Agree’ کلیک کنید تا در ادامه به حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شوید که بتوانید مجوز توسعه دهندگی دریافت کنید.

 

Surface-RT-Jailbreak_Step-3

 

اکنون نام کاربری و کلمه عبور حساب مایکروسافت خود را وارد کنید و بر روی کلید Sign in لمس کنید. پس از چند دقیقه و طی شدن فرایندی یک پنجره باز خواهد شد که موفقیت انتقال شما به مجوز توسعه دهندگی را نشان خواهد داد. اکنون بر روی Close لمس کنید.

 

Surface-RT-Jailbreak_Step-4

 

پس از آن زمانی که از شما پرسیده شد که آیا می خواهید فرایند ادامه پیدا کند، Y را تایپ نموده و هر کلیدی را که خواستید بفشارید تا به ادامه بروید. پس از آن که بسته به خوبی نصب شد پیغامی مبنی بر موفقیت این عمل را مشاهده خواهید نمود. سپس به سادگی Enter را بفشارید.

 

Surface-RT-Jailbreak_Step-5

 

در مرحله بعد زمانی که از شما درخواست Volume Down پرسیده شد، کلید Volume Down  تبلت خود را بفشارید تا فرایند جیلبریک با موفقیت به پایان برسد.

 

Surface-RT-Jailbreak_Step-6

 

برای آن که متوجه شوید آیا همه چیز همان طور است که باید باشد بر روی کاشی ‘Get Kernel Base’ در صفحه شروع نظر کنید. لازم به ذکر است که با ریبوت کردن دستگاه جیلبریک از بین خواهد رفت. در این مورت تنها نیاز دارید که فایل BAT را یک بار دیگر دوباره اجرا کنید و سپس Volume Down را زمانی که از شما خواسته شد بفشارید. هر چند که دیگر نیاز نیست تمامی مراحل فوق را هر بار تکرار کنید.

 

Surface-RT-Jailbreak_Kernal-Base

 

تبریک می گویم، اکنون شما صاحب یک تبلت جیلبریک شده ویندوز RT هستید.

 

توسط تیم XDA-Developers

منبع

فروشگاه آنلاین سونی

منبع