سرگرمی و تفریحی مدلینگ فیلم عکس

نمناک : یک سایت سرگرمی و تفریحی مدلینگ فیلم عکس خفن موزیک جدید فیلم های روز هالیود خفن بدون سانسور

Namecheap.com
طبقه بندی موضوعی
کلمات کلیدی

ریاضی ت

سوالات ریاضی هفتم

سوالات ریاضی پنجم

آپارات ریاضی هفتم

ریاضی ثابتی الا

رياضيات ثاني ابتدائي

رياضيات ثالث ثانوي

رياضيات ثامن منهاجي

رياضيات ثالث متوسط الفصل الثاني

ریاضی جامع خیلی سبز

ریاضی جامع تخته سیاه

ریاضی جامع تجربی

ریاضی جامع مبتکران

ریاضی جامع خوشخوان

فیزیک خیلی سبز دوازدهم

فیزیک دانشگاهی فارسی

فیزیک دهم

فیزیک دهم تجربی

فیزیک دوم دبیرستان

د فیزیک

فیزیک ذرات بنیادی

فیزیک ذهبی

فیزیک ذرات بنیادی چیست

فیزیک ذهبی خوبه

فیزیک ذرات فرانک کلوز

فیزیک را تعریف کنید

فیزیک را چگونه بخوانیم

فیزیک رنگ

فیزیک رحمانی

فیزیک رمزینه

سوالات فیزیک ر

فیزیک زمان

فیزیک زنجان

فیزیک زنگنه

فیزیک زمین در جدول

فیزیک زیستی

فیزیک ژئودزی

فیزیک ژنتیک

ژئوفیزیک

فیزیک ژاپن

ژئوفیزیک چیست

ژئوفیزیک دانا

ژئوفیزیک کرمان

ژئوفیزیک نفت

ژئوفیزیک کاربردی

فیزیک سال دهم

فیزیک سال دوم دبیرستان

فیزیک سال دوازدهم

فیزیک سادات خوبه؟

فیزیک سه بعدی نشر الگو

فیزیک شهریاری

فیزیک شیمی

فیزیک شیراز

فیزیک شهریاری مبتکران

فیزیک شهید رجایی

فیزیک صوت

فیزیک صفر تا صد طلوعی

فیزیک صنعتی اصفهان

فیزیک صوت pdf

فیزیک صمدزاده

فیزیک ضعیفم

فیزیک ضربه

ضریب فیزیک در کنکور تجربی

ضریب فیزیک در کنکور ریاضی

ضریب فیزیک پیش دانشگاهی

فزیک طبی pdf

فیزیک طلوعی صنعتی شریف

فیزیک طلوعی حرکت شناسی

فیزیک طلوعی چطوره

فیزیک طلوعی یا یحیوی

فیزیک ظریفیان

ظرفیت فیزیک پزشکی

ظرفیت فیزیک شریف

ظرفیت فیزیک پزشکی 94

ظرفیت فیزیک ارشد

فیزیک عمومی افغانستان

فیزیک علم و صنعت

فیزیک عمومی کاردانی

فیزیک غیر ممکن ها

فیزیک غیرممکن ها میچیو کاکو

فیزیک غیر ممکن

فیزیک غلامرضا شیرزاد

فیزیک غیرممکن ها از تخیل تا علم

فیزیک فدایی فرد

فیزیک فار

فیزیک فضا

فیزیک فشار

فیزیک فصل گرما

ف مثل فیزیک

فیزیک قلم چی

فیزیک قزوینیان

فیزیک قضاتی چطوره

فیزیک قضاتی خوبه ؟

فیزیک قادری

فیزیک کوانتوم pdf

فیزیک کنکور

فیزیک کوانتوم به زبان ساده

فیزیک کازرانیان

کتاب فیزیک یک

آخرین مطالب

پروژه‌ی سیویل (Civil) قرار بود پلتفرمی شفاف و دموکراتیک‌ برای روزنامه‌نگاران باشد. اما تا این لحظه، روزنامه‌نگارانی که در این پلتفرم کار کرده‌اند، در حال تلاش برای دریافت مطالباتی که در زمان استخدام به آنها وعده داده شده بود، هستند. 

طبق گفته‌های برخی از کارمندان فعلی و سابق سازمان‌های خبری که توسط این شرکت نوپای بلاک چین حمایت شده بودند، سیویل به روزنامه‌نگاران در ۱۴ اتاق خبری ایالات‌متحده وعده‌ی ارز دیجیتال CVL را به عنوان بخشی از دستمزد آنها داده بود و احتمال داده شده بود ارزش آن به چندین برابر مقداری که در جلسات و فرم‌های مالیاتی تخمین زده شده بود، می‌رسد.

با این وجود، تقاضای کم موجب لغو عرضه‌ی عمومی این ارز در ماه گذشته شد و اکنون خبرنگاران هیچ نظری در رابطه با زمان و نحوه پرداخت توکن‌هایی که زمانی قرار بود بخشی از مطالبات آنان باشد، ندارند.

در ضمن، این پلتفرم، به‌عنوان یک شبکه‌ی تعاملی در نظر گرفته شده است که خوانندگان برای کیفیت محتوای منتشرشده پول پرداخت کنند و خبرنگاران نیز مادامی‌که محتوای جدید منتشر کنند صاحب درآمد خواهند بود. اتاق‌های خبر، که چندین تن از خبرنگاران را استخدام می‌کنند، به کار خود ادامه می‌دهند اما در حال حاضر این عملیات بدون وجود توکن‌ها یک ارزش افزوده‌ی تحمیلی محسوب می‌شوند.

جی کاسانو (Jay Cassano)، یکی از کارمندان خبری سیویل که در هشتم نوامبر به علت عدم دریافت توکن‌هایی که بیش از ۷۰ درصد حقوق پنج ماه او را تشکیل می‌داد این شرکت را ترک کرده، در این باره می‌گوید:

سیویل می‌تواند راجع به خواسته‌هایش از ساخت آینده‌ای جدید برای رسانه صحبت کند، اما در حقیقت آن‌ها دارند خبرنگاران خود را در قرض قرار می‌دهند. من در این مدت برای پرداخت اجاره و وام دانشجویی مجبور به قرض گرفتن شدم.

سیویل (Civil) چیست و چرا فروش عمومی توکن‌های آن شکست خورد؟
در مقابل، مت آیلس (Matt Iles) مدیر عامل سیویل ادعا‌ی کارکنان سابق و فعلی خود را رد کرده و می‌گوید:

ما هرگز به کسی وعده‌ی توکن‌هایی با ارزش مشخص نداده‌ایم و هر زمان که با اتاق‌های خبر خود در رابطه‌ با ارزش بالقوه‌ی توکن‌ها بحث کردیم، صریحا مشخص می‌کردیم که این فقط یک تخمین بوده و ریسک همیشه وجود دارد.

آیلس همچنین به استفاده از روش‌های مختلف برای جلوگیری از افزایش هیجانی قیمت CVL در صورت فروش عمومی آن اشاره کرد و در این باره گفت:

فریم‌ورک توکن‌ مشتریان سیویل، نوسان و نقدینگی را محدود می‌کند تا از فعالیت دلالان جلوگیری کرده و تنها افرادی که CVL را خریداری کرده و قصد مشارکت در شبکه را دارند، قادر به تغییر نرخ بازار باشند.

در واقع، سیویل به واسطه‌ی همکاری خود با یک صرافی غیرمتمرکز و نوپا به نام AirSwap و استفاده از پروسه‌ای خاص در شناخت مشتریان، فرایند دسترسی و خرید ارز CVL را محدود خواهد کرد.

با این حال، افرادی چون کاسانو و سایر کارکنان داخلی این شرکت،  داستان متفاوتی از قیمت مورد انتظار CVL را بازگو کرده‌اند.

تبلیغات اغراق‌آمیز داخلی

سیویل (Civil) چیست و چرا فروش عمومی توکن‌های آن شکست خورد؟

بر اساس گفته‌های کاسانو، سیویل به خبرنگاران خود گفته بود که با فعالیت‌های خبری خود از توکن CVL حمایت خواهد کرد و قیمت آن را تا حدود ۰٫۷۵ دلار خواهد رساند. با این حال، این توکن‌ها در اسناد مالیاتی خود به قیمت کسری از یک پنی ارزش‌گذاری شده بودند. آقای آیلس نیز همچنان در رابطه با این مورد اظهارنظری نکرده است.

کاسانو در ادامه توضیح می‌دهد:

آن‌ها برای قرار دادن ما در مسیری که می‌خواستند، اظهار می‌کردند که حتی از ارز‌یابی‌های خود نیز فراتر خواهند رفت.

آیلس گفته بو که انتظار افزایش قیمت دو تا چهار برابری ارزش توکن‌هایشان را نسبت به قیمت نوشته شده در قراردادها داشتند.

گزارشگر دیگری که هنوز در یکی از اتاق‌های خبر پشتیبانی شده سیویل کار می‌کند نیز ذکر کرد که رهبر این شرکت به‌وضوح در رابطه با پتانسیل رشد توکن‌ها با کارمندان خود صحبت کرده است. همچنین این منبع تشریح کرد که آن‌ها انتظار داشتند تا بتوانند از این طریق ثروتمند شوند.

بر اساس گفته‌های این کارمند داخلی و اشاره به وجود شرایط نامعلوم، چند روز پیش از شکست فروش عمومی توکن‌ها، سیویل برای رفع نگرانی خبرنگاران خود، می‌گوید توکن‌های ناشناس توسط نهنگ‌ها خریداری شده و به شرکت برای دستیابی به اهداف موردنظرش کمک خواهند کرد.

آیلس هیچ قولی نداده بود اما اظهار کرد که در صورت ایجاد مشکل در فروش، شرکت برای جلوگیری از شکست، خریداران بزرگ را وارد بازی خواهد کرد.

آیلس در این مورد گفت:

همان‌طور که فروش به زمان پایان خود نزدیک می‌شد، این موضوع برای همه آشکار بود که تنها راه نجات برای دستیابی به اهدافمان جذب خریداران در مقیاس بزرگ خواهد بود. البته، ما تا روزهای پایانی نیز برای جذب خریداران بیشتر برای این پروژه سخت تلاش کردیم و در رابطه با تلاش‌های خود نیز به گفت‌وگو پرداختیم اما هرگز وعده‌ی ضمانت برای پیروزی ندادیم.

درنتیجه شکست فروش توکن‌ها، سیویل مجبور به عودت ۸ میلیون دلار به خریداران شد که بیش از ۱٫۱ میلیون دلار مربوط به توکن‌های خریداری‌شده CVL در ماه سپتامبر توسط شریک و سرمایه‌گذار اصلی آنان ConsenSys بود که آقای جو لوبین (Joe Lubin) هدایت آن را برعهده دارد.

با وجود آنکه آیلس اعلام کرد مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط لوبین، فوراً بازپرداخت شده، اما خبرنگاران اتاق‌های خبری سیویل همچنان از بازپرداخت بخشی از بسته‌های جبران غرامت اطلاعی ندارند.

Iles گزارش Quartz مبنی بر به دست آوردن ۵ میلیون توکن CVL  در صورت موفقیت عرضه‌ی عمومی تایید کرده است.

توکن‌ها چه زمانی عرضه خواهند شد؟

سیویل (Civil) چیست و چرا فروش عمومی توکن‌های آن شکست خورد؟

برخلاف صحبت‌های آیلس، کاسانو و کارمند داخلی گفته‌اند که به آن‌ها برنامه زمانی مورد انتظار برای رویداد بعدی داده نشده است.

آیلس اظهار داشت :

ما تاریخ موردنظر را به اتاق‌های خبر ابلاغ کردیم و در حال برنامه‌ریزی برای تأیید جزئیات در هفته‌های آتی هستیم. اما تا اتمام صحبت‌ها با افراد حاضر در اتاق‌های خبر، تاریخ موردنظر به‌طور عمومی اعلام نخواهد شد.

به‌علاوه، آیلس با اشاره به پروژه فعال سیویل در GitHup و وجود تعداد زیاد مشارکت‌های هفتگی در آن اعلام کرد که آن‌ها در حال ساخت یک برنامه‌ی متن‌باز و انتشار پلتفرم خود هستند.
سیویل (Civil) چیست و چرا فروش عمومی توکن‌های آن شکست خورد؟

اکنون بحث‌ها در رابطه با جبران مزد کارمندان سیویل سوال‌های جدیدی نسبت به زمانی که تنها جدال بر سر توکن‌ها بود مطرح می‌کند که معمولاً تمام این سؤالات نیز به موضوع عدم ثبت سکه‌های ارائه‌شده در عرضه‌های اولیه سکه (ICOs) به‌عنوان اوراق بهادار ختم می‌شوند.

پرستون برن (Preston Byrne)، شریک شرکت حقوقی Byrne & Storm، در این مورد توضیح می‌دهد که با استناد به قوانین مختلف می‌توان به‌جای عرضه عمومی کامل، از قراردادهای کارمندان برای عرضه‌ی خصوصی استفاده کرد. شرح توضیحات آقای برن:

مواردی هستند که می‌توانید از آن‌ها به‌جای اوراق بهادار برای دستیابی و افزایش ارزش توکن‌های خود استفاده کنید. البته در این مورد باید به افراد اهمیت داده و با آنان صادق باشید، در غیر این صورت پس از  مدتی، آن‌ها با سؤال‌های خود به سراغتان خواهند آمد.

همچنین، پرستون برن در تکمیل صحبت‌های خود اضافه کرد که با توجه به شرایط و حقایق، سؤالات حقوقی به سمت توکن‌ها هدایت خواهند شد. در مورد CVL نیز، پول خریداران بازپرداخت شده و این یعنی موردی برای نگرانی در رابطه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و یا برای خریداران وجود ندارد.

برن در ادامه عنوان کرد:

بر اساس قوانین اوراق بهادار هرکسی می‌تواند در فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده مشارکت کند. برای باطل کردن بدهی‌های خود به این افراد نیز می‌توان به آن‌ها حق فسخ قرارداد اعطا کرد. بنابراین، با احترام به کارکنان، همه چیز برای آنان، به این بستگی دارد که چطور با این قضیه برخورد کرده و اینکه بخواهند در فرآیند عرضه شرکت کنند.

منبع: CoinDesk

طبق اخبار تایید شده، امارات متحده عربی (UAE) و عربستان سعودی بر روی ایجاد ارز دیجیتال برون‌مرزی همکاری خواهند کرد.

زمان دقیق انتشار این ارز دیجیتال، هنوز مشخص نشده اما تنها موضوعی که فعلاً مشخص‌شده این است که این ارز دیجیتال برای استفاده مصرف‌کنندگان نبوده و صرفاً برای بانک‌ها کاربرد خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری عربی گلف نیوز، بانک مرکزی امارات متحده عربی و همتای سعودی آن (صندوق ارزی عربستان سعودی) به‌طور مشترک، یک ارز دیجیتال فرا مرزی عرضه خواهند کرد که در مبادلات بین این دو کشور از آن استفاده خواهد شد.

پیش از این نیز در سال ۲۰۱۷، گزارشی مبنی بر همکاری مقامات پولی هر دو کشور منتشر شده بود.

در آن زمان مبارک رشید المنصوری، رییس بانک مرکزی امارات متحده عربی، به‌صورت عمومی اعلام کرده بود که مؤسسات این کشور، در حال بررسی و مطالعه فناوری موردنیاز برای راه‌اندازی دارایی دیجیتال هستند. با این وجود، المنصوری در خصوص موارد استفاده این ارز پس از تکمیل مراحل ساخت آن محتاطانه عمل کرده و در آن زمان اعلام کرده بود که این ارز دیجیتال توسط مقامات پولی مرکزی این دو کشور مورداستفاده قرار خواهد گرفت و برای مصرف‌کنندگان خرد، در دسترس نخواهد بود.

مشارکت امارات و عربستان برای راه‌اندازی ارز دیجیتال بین‌کشوری

بر اساس گزارش‌های گلف نیوز، المنصوری در خلال نشست سران بانکی به حضار اطلاع داد که مقامات پولی هر دو کشور هنوز مطالعات را به‌پایان نرسانده‌اند زیرا چارچوبی برای زمان اتمام مطالعات از سوی مقامات دو کشور تعیین نشده و مشخص نیست که چه کسانی در هر یک از این کشورها، مسئول مشارکت در اجرای امور خواهند بود.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال ملی یا بانک مرکزی (CBDC) چیست؟/ مروری بر وضعیت ارزهای دیجیتال ملی در جهان

وی در این باره اشاره داشت:

این احتمالاً اولین باری است که شاهد همکاری مقامات پولی دو کشور مجزا در این موضوع هستیم و امیدواریم که این دستاورد، باعث گسترش همکاری مشابه در منطقه باشد.

او همچنین تأیید کرد این ارز دیجیتال که به‌زودی عرضه خواهد شد، برای مصرف‌کنندگان در دسترس قرار نخواهد گرفت و مؤکداً به‌عنوان وسیله‌ای برای تبادلات بین‌بانکی، به کار خواهد رفت.

امارات متحده عربی به‌صورت گسترده‌ای در حال آماده شدن برای استفاده از بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. طبق گزارش‌های منتشرشده در ماه اکتبر، امارات به دنبال پذیرش عرضه اولیه سکه (ICO) به‌منظور جذب سرمایه برای شرکت‌های اماراتی بوده و متعهد شده است که پیش از اتمام نیمه اول سال ۲۰۱۹، چارچوب قانونی مخصوص به این حوزه را مشخص سازد.

مشارکت امارات و عربستان برای راه‌اندازی ارز دیجیتال بین‌کشوری

همچنین در این گزارش، نقل‌قولی از عمر سیف الزعبی، ریاست تنظیم قوانین بازار اوراق بهادار امارات متحده عربی ذکر شده است که اعلام کرده بود:

هیئت‌مدیره نهاد اوراق بهادار و کالاهای اقتصادی (ESCA) پذیرفته است که ICO ها را جزو اوراق بهادار طبقه‌بندی کند. مطابق برنامه تهیه‌شده توسط ما، قوانین مربوط به این حوزه تا اتمام نیمه اول سال ۲۰۱۹ منتشر خواهند شد.

منبع : ccn

در راستای روند پیشرفت هاردفورک یا همان به‌روزرسانی بزرگ اتریوم تحت عنوان قسطنطنیه (کنستانتینوپول – Constantinople)، کلاینت اصلی اتریوم در تاریخ ۱۱ دسامبر کد جدیدی را شامل زمان فعال‌سازی این هاردفورک، در گیت هاب رسمی خود منتشر کرد.

در این پست آمده است که ورژن ۱.۸.۲۰ گت (Geth) یا همان Go Ethereum، یک نسخه‌ی ویژه است که هاردفورک قسطنطنیه (کنستانتینوپول – Constantinople) را روی شبکه‌ی اصلی اتریوم در بلاک ۷,۰۸۰,۰۰۰ فعال می‌‌کند. گت یکی از سه پیاده‌سازی اصلی پروتکل اتریوم است.

در ادامه همچنین گفته‌شده است:

این نسخه، همچنین، آخرین نسخه‌ی برنامه‌ریزی‌شده‌ی ما از نسل ۱.۸ است. بدین معنا که نسخه‌ی ۱.۹.۰ گت را با نسخه‌های قبلی سازگار خواهیم کرد.

در تاریخ جمعه، ۷ دسامبر، توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم روی هاردفورک قسطنطنیه در بلاک ۷,۰۸۰,۰۰۰ که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند، توافق کردند. این هارد فورک ، شامل پنج پروپوزال جداگانه (EIP) برای آماده‌سازی انتقال شبکه از الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) به الگوریتم کم مصرف انرژی، اثبات سهام (POS) است.

نرم افزار اصلی اتریوم به منظور آمادگی برای هاردفورک به‌روزرسانی شد

اثبات سهام، بلاک چین اتریوم را با استفاده از ارتقاهای جدید، به‌طور اساسی تغییر می‌دهد، که درنتیجه باعث می‌شود این بلاک چین سازگار با نسخه‌های قبل (backward compatibility) نباشد. این بدان معناست که نودها به‌روزرسانی را باید به‌طور هم‌زمان با کل سیستم انجام دهند یا به‌عنوان یک موجودیت بلاک چین جدا، به فعالیت خود ادامه دهند.

روز جمعه، به دلیل توافق اجماعی که در طول تست ارتقا روی شبکه‌ی تست Ropsten در ماه اکتبر صورت گرفت، تصمیم بر آن شد که اجرای هاردفورک به اواخر ژانویه‌ی ۲۰۱۹ موکول شود.

چندی پیش، ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم اعلام کرد که بلاک چین‌های آینده با شاردینگ مبتنی بر اثبات سهام، ۱,۰۰۰ برابر کارآمدتر خواهند بود. بوترین اذعان داشت ازآنجاکه مقیاس‌پذیری پیشرفت می‌کند (کارمزدها را کاهش می‌دهد) و تجربه‌ی کاربری بهتر می‌شود، برنامه‌های غیرمالی به بزرگ‌ترین بخش این مسئله تبدیل خواهند شد. وی همچنین اشاره کرد که بلاک چین‌ها کارمزد‌های محاسباتی را کاهش نمی‌دهند، بلکه تمایل دارند کارمزدهای محاسباتی را افزایش و کارمزدهای اجتماعی را کاهش دهند.

منبع : cointelegraph

وب‌سایت خبری کوین‌دسک در تازه‌ترین گزارش خود درباره وضعیت استخراج بیت کوین در جهان، برق ارزان ایران را فرصتی برای تبدیل شدن این کشور به یکی از مراکز بزرگ استخراج بیت کوین در دنیا دانست. برای خواندن ترجمه کامل این گزارش در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

در حالی که تخمین زده می‌شود ماینرهای بیت کوین، فعالیت صدها هزار دستگاه ماینینگ (حتی بیشتر) را متوقف کرده‌اند، سایر ماینرها به دنبال راه چاره‌ای برای ادامه فعالیت خود هستند.

و این راه، چاره می‌تواند کشور ایران باشد که با هزینه برق بسیار پایین خود (که می‌تواند به قیمت ۰.۰۰۶ دلار به ازای هر کیلووات ساعت برسد) باعث وسوسه ماینرهای خارج از کشور، برای ورود به ایران شده است. اما به همان میزان که ظاهر این مسئله جذاب به نظر می‌رسد، سفر به ایران برای راه‌اندازی نمایندگی فروش در این کشور، فرآیند ساده‌ای نیست.

در واقع، ماینینگ بیت کوین نوعی از آربیتاژ انرژی است. ماینرها هنگامی به درآمدزایی می‌رسند که هزینه تولید سکه‌ها (که در حال حاضر، میزان آن ۱۲.۵ بیت کوین به ازای هر بلوک تراکنش است، به‌علاوه هر کارمزدی که به آنها تعلق می‌گیرد) کمتر از خود عملیات ماینینگ باشد که هزینه برق نیز شامل آن می‌شود.

نیما دهقان یکی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال در ایران به کوین‌دسک گفته است با سرمایه‌گذاران خارجی که قصد دارند در ایران به فعالیت ماینینگ بپردازند، جلساتی داشته است. وی اظهار داشت:

ما سرمایه‌گذارانی از کشورهای اسپانیا، اوکراین، ارمنستان و فرانسه داشته‌ایم که از فارم‌های استخراج ما، بازدید به عمل آورده‌اند.

همچنین دهقان افزود:

شرکت ما قراردادی با یک شرکت ماینینگ اسپانیایی بنام کوین‌پادز (Coinpods) به امضاء رسانده است که به‌عنوان شریک محلی، اقدام به راه‌اندازی فارم‌های استخراج در ایران کند. این فرآیند، شامل سه مرحله خواهد شد: مرحله اول، فاز آزمایشی برای حصول اطمینان خواهد بود که در حال انجام است. مرحله دوم، همکاری در ایجاد زیرساخت‌های جدید است که این مرحله نیز به‌گونه‌ای شروع شده است. و مرحله سوم، جذب سرمایه‌گذاران بیشتری از خارج ایران خواهد بود.

گزارش کوین‌دسک: برق ارزان، ماینرهای سراسر دنیا را به سمت ایران سوق می‌دهد !

وی خاطرنشان کرد:

سرمایه‌گذاران، مجذوب هزینه پایین برق شده‌اند که با توجه به نرخ منبع کنونی برق، می‌تواند بسیار پایین‌تر از ۰.۰۱ دلار به ازای هر کیلووات ساعت باشد و شرکت وی توانایی اداره فضاهایی با مقیاس‌های مختلف را داراست که فارم‌های کوچک ۲ الی ۳ مگاواتی تا مقادیر بالاتری همچون ۱۰ الی ۲۰ مگاوات را شامل می‌شود.

دهقان گفت:

در حالی که هزینه‌های برق در ایران همواره نسبتاً پایین بوده است، کاهش قابل‌توجه ارزش ریال ایران که بخشی از آن به دلیل تحریم‌های اخیر دولت آمریکا علیه ایران است، باعث شده که این فرصت‌ها جذاب‌تر به نظر برسند.

تغییرات پنهانی

حتی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ماینرها در کشورهایی که معمولاً به‌عنوان قطب ماینینگ بیت کوین شناخته می‌شوند (به‌ویژه چین) هم‌اکنون کشور ایران را به‌عنوان فرصت بالقوه‌ای برای فعالیت، تحت نظر دارند.

در مقایسه با اعداد ذکر شده توسط دهقان، برق تولیدشده توسط نیروگاه‌های برق-آبی در منطقه جنوب غربی چین در فصل تابستان که آب به‌وفور یافت می‌شود، معمولاً هزینه‌ای در حدود ۰.۱۵ یوان (حدود ۰.۰۲ دلار به ازای هر کیلووات) دربرخواهد داشت. با فرا رسیدن زمستان، این هزینه به ۰.۰۴ دلار به ازای هر کیلووات ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.

گزارش کوین‌دسک: برق ارزان، ماینرهای سراسر دنیا را به سمت ایران سوق می‌دهد !

به نظر می‌رسد که برخی از ماینرهای چینی، قبلاً دست به‌کار شده‌اند. استارتاپی که در شهر چنگ‌دو چین واقع شده است، به‌شرط ناشناس ماندن و به دلیل ترس از مجازات دولت، به کوین‌دسک گفته است که در حال حاضر، ۲,۰۰۰ دستگاه ماینر را در ایران مستقر کرده است.

این شرکت اعلام کرد:

ایران دارای منابع وسیعی از گاز طبیعی است و از این جهت، هزینه برق می‌تواند به‌اندازه ۰.۰۴ یوان (۰.۰۰۶ دلار به ازای هر کیلووات ساعت) پایین باشد. اما ایران صاحب شرکتی نیست که بتواند دستگاه‌های ماینر را تولید کند. هم‌اکنون که دستگاه‌های ماینر کارکرده در چین با قیمت پایینی به فروش می‌رسند، می‌توان تصمیم معقولی برای ایجاد کسب‌وکار گرفت. با استفاده از برقی که تا این حد ارزان است، می‌توان در ۱ الی ۲ ماه به سودآوری رسید.

جواد صدیقی که استخراج ارزهای دیجیتال را به‌عنوان شغلی آزاد دنبال می‌کند، با تائید این نکته، به کوین‌دسک گفت که ماینرهای محلی، عمدتاً به واردات دستگاه‌های استخراج متکی هستند. صدیقی در این باره گفت:

این مسئله به این دلیل است که هیچ شرکتی مانند بیت‌مین، ترانزیت تجهیزات به ایران را انجام نمی‌دهد. در چند ماه گذشته، تعدادی از شرکت‌های واسطه در ایران تأسیس شده‌اند که دستگاه‌های ماینینگ را وارد کشور می‌کنند.

وی افزود:

به‌ نظرم این کار توسط افرادی انجام می‌شود که قدرت و پول فراوانی دارند و این‌کار، مخفیانه انجام می‌شود.

گزارش کوین‌دسک: برق ارزان، ماینرهای سراسر دنیا را به سمت ایران سوق می‌دهد !

این پتانسیل بالا که ناشی از نیروی برق بسیار ارزان است، حتی توجه میلیونرهای مطرح چینی بیت کوین مانند چاندلر هوکایی گو (Chandler Hongcai Guo) را نیز به خود جلب نموده است. هوکایی گو در ۲۶ اکتبر، با انتشار ویدیویی در حساب ویبو (Weibo) خود، به گروهی از مخاطبان خود گفت که فرصت بزرگی در ایران وجود دارد که هزینه برق در آن می‌تواند به پایین‌تر از ۰.۰۱ دلار هم برسد. وی در این ویدیو گفت:

این فرصت، زمینه مناسبی برای میزبانی ماینرهای کارکرده‌ای است که در معرض توقف فعالیتشان در چین هستند و می‌توانند در یک الی دو ماه، به سودآوری برسند. از ماینرهای علاقه‌مند درخواست می‌کنم از ایران بازدید کرده و اقدامات مقتضی را انجام دهند.

هیچ مسیر ساده‌ای برای ورود، وجود ندارد

اما دهقان در گفتگویی که با کوین‌دسک داشت، با این تصور که ماینرها در ابعاد گسترده در حال هجوم به ایران هستند، موافق نبود زیرا از نظر وی، روش‌ها و مراحلی که سرمایه‌گذاران خارجی باید برای راه‌اندازی تأسیسات ماینینگ در ایران طی نمایند، به هیچ عنوان ساده نیست.

گزارش کوین‌دسک: برق ارزان، ماینرهای سراسر دنیا را به سمت ایران سوق می‌دهد !

ماینر چینی که ۲,۰۰۰ دستگاه ماینینگ در ایران راه‌اندازی کرده است، گفت که یکی از موانع عمده‌ای که افراد خارجی با آن مواجه‌اند، مسئله ورود ماینرهایشان به داخل کشور است. همکاری با فارم‌های داخلی معضل بزرگ‌تری است که نیازی به گفتن ندارد.

این شرکت اذعان داشت که در حال حاضر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (شاخه‌ای از نیروی نظامی کشور) کنترل امنیت مرزهای کشور را به عهده دارد. به‌طور خلاصه، این نهاد قدرت تصمیم‌گیری در مورد مجاز یا غیرمجاز بودن کالاهایی که وارد کشور می‌شوند را داراست. این شرکت اظهار داشت:

این ریسک وجود دارد که ماینرها در مرز کشور، توقیف یا مصادره شوند. در حالی که برخی از شرکت‌های لجستیک ممکن است بیمه‌نامه‌ای برای جبران خسارات داشته باشند اما پرداخت خسارت از سوی بیمه، با پول نقد انجام می‌پذیرد و ماینرها برای همیشه از دست می‌روند.

این شرکت افزود:

این اقدام، هنوز هم ریسک بالایی دارد. با وجود این‌که ما سعی می‌کنیم به‌عنوان عاملی عمل کنیم که به ماینرهای دیگر، در خروج از کشور چین کمک می‌کند، اما بسیاری از آنان همچنان مردد هستند.

دهقان این نکته را تأیید کرده و افزود که واردات ماینر به ایران، آسان نبوده و نیازمند طی مراحل اداری و گمرکی است.

پیامدهای تحریم

وجود نیروهای امنیت مرزی، تنها عاملی نیست که مانعی را بر سر راه سرمایه‌گذاران احتمالی به وجود می‌آورد. در واقع فرد خاصی (دونالد ترامپ) وجود دارد که مشکلات و موانع فراوانی را در این مسیر پدید آورده است.

بیشتر بخوانید: چگونه ترامپ به گسترش بیت کوین در ایران کمک کرد !

همان‌طور که می‌دانیم، تحریم‌های کنونی ایالات‌متحده، اکثر سرمایه‌گذاران بالقوه که با بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا ارتباط دارند را از معامله با ایران منع کرده است. آقای هوکایی گو که صاحب عمارتی در کالیفرنیاست، از طریق وی‌چت به کوین‌دسک گفت با وجود اینکه وی موافق است که این فرصت بسیار جذاب است و در عین حال سختی شبکه بیت‌کوین و میزان نرخ هش، هردو سقوط قابل‌توجهی را داشته‌اند، اما سرمایه‌گذارانی مانند او جرئت مبادرت به چنین کاری را ندارند.

وی با اشاره به اخبار دستگیری اخیر مدیر ارشد مالی شرکت هواوی در کانادا که به دلیل کمک به دور زدن تحریم‌ها در بازداشت به سر می‌برد، گفت:

با توجه به تحریم‌هایی که از سوی آمریکا به ایران تحمیل شده است، من خودم به‌شخصه از ایران بازدید نکرده‌ام. بسیاری از غول‌های ماینینگ در چین، یا شرکت‌هایی که دستگاه‌های ماینر را تولید می‌کنند، جرئت راه‌اندازی تشکیلاتشان در ایران را ندارند. این وضعیت کلی است. ممکن است هزینه برق در ایران جذاب باشد اما این مسئله، تنها ماینرهایی در مقیاس کوچک و انفرادی را به سمت ایران سوق خواهد داد. بیشتر افراد، هنوز هم مردد هستند.

گزارش کوین‌دسک: برق ارزان، ماینرهای سراسر دنیا را به سمت ایران سوق می‌دهد !

دولت ترامپ پس از خروج از برجامی که در سال ۲۰۱۵ وارد آن شده بود، در روز ششم آگوست اعلام کرد که تحریم علیه ایران را مجدداً در هفتم آگوست اعمال خواهد کرد. با این وجود بر اساس گزارشات، اتحادیه اروپا، روسیه و چین در صدد حفظ توافق هستند تا امکان مبادله و تجارت با ایران همچنان ادامه یابد.

طبق اظهارات صدیقی، ماینینگ ارزهای دیجیتال در ایران از لحاظ قانونی هنوز هم شفاف نیست. بدین معنی که استخراج در ایران نه به‌طور کامل قانونی است و نه کاملاً غیرقانونی. وی افزود:

قوانین مرتبط با استخراج ارزهای دیجیتال، فعلاً توسط مجلس شورای اسلامی تصویب نشده اما در دست اقدام است. در ایران، همانند سایر کشورهای حاضر در صنعت ارزهای دیجیتال، نمی‌توانید پروانه کسب و کاری برای ماینینگ داشته باشید. این مسئله باعث می‌شود که به‌عنوان مثال، قادر به دریافت وام از بانک نباشید.

وی خاطرنشان کرد:

به همین منظور، انجمن محلی ارزهای دیجیتال در حال همکاری هستند تا قانون‌گذاران ایرانی را مجاب سازند که با تصویب قانون رسمی، از صنعت استخراج ارزهای دیجیتال محافظت نموده و باعث جذب سرمایه و رشد این صنعت شوند.

صدیقی ادامه داد:

ما معتقدیم که اختلافات سیاسی بین دولت‌ها، نباید به مردم آسیبی برساند.

وی در نهایت گفت:

در مورد تحریم‌ها و روش‌های برای مقابله با آن که باید توسط جامعه ارزهای دیجیتال ایران به‌کار گرفته شود، مذاکرات زیادی صورت گرفته است.

منبع : coindesk

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌تواند حس بودن روی یک ترن هوایی را به ارمغان بیاورد و بازار بیت کوین هم از این قاعده مستثنی نیست.

وقتی بحث سرمایه‌گذاری به میان می‌آید، احساسات انسان‌ها، بین دو مفهوم، به این سو و آن سو می‌رود. این دو مفهوم ترس و طمع هستند.

تعادل پایدار بین ترس و طمع، چرخه‌ای از احساسات بازار را ایجاد می‌کند.

با استفاده از نموداری که به «خلاصه دستورات وال‌استریت» معروف است، سال‌های سال است که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران، چرخه احساسات بازار را مطالعه می‌کنند.

پیشبینی قیمت بیت کوین از روی یک چرخه اثبات شده/ کف قیمت بیت کوین کجاست؟

برای مشاهده سایز کامل روی تصویر کلیک کنید

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در بالاترین نقطه چرخه بازار، سطح «رضایتمندی» قرار دارد. اینجا بالاترین نقطه ریسک در بازار مالی است.

سطح رضایتمندی زمانی است که سرمایه گذاران فکر میکنند هیچ مشکلی در ادامه راه وجود نخواهد داشت و یک چرخه خود تزریقی ایجاد شده است: هرچه سرمایه‌گذاران بیشتری برای کسب سودهای نجومی وارد بازار می‌شوند، قیمت‌ها بالاتر و بالاتر می‌روند و ارزش بازار به ارتفاعات گیج کننده می‌رسد تا اینکه سرانجام حقیقت روی خشن خودش را نشان می‌دهد.

بازار ارز دیجیتال در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷ در سطح رضایتمندی جای گرفت. قیمت بیت کوین در عرض هفت هفته از ۶,۰۰۰ دلار به ۲۰,۰۰۰ دلار افزایش یافت با این خیال که راه‌اندازی قراردادهای آتی بیت کوین سیل سرمایه از جانب سرمایه‌گذاران نهادی را به این بازار روانه خواهد کرد.

از سوی دیگر، در هفته اول ژانویه ۲۰۱۸، بدون هیچ ارتباطی با مسائل زیرساختی و فاندامنتال، تمام آلت کوین‌ها به بالاترین قیمت تاریخ خود رسیدند. در آن زمان خیلی‌ها هدف ۵۵,۰۰۰ دلاری و بیشتر را برای بیت کوین پیش‌بینی می‌کردند.

به هرحال این حباب طی فقط دو هفته در ماه ژانویه با اقدامات سرکوب‌گرانه چین و کره‌جنوبی ترکید. این دو کشور دو مورد از بزرگترین منابع تقاضای ارزهای دیجیتال بودند.

اکنون در کجا قرار داریم؟

از آن زمان تاکنون بازار بیت کوین به ترتیب از سطوح «خودخشنودی» «اضطراب» و «انکار» گذشته است.

طبق این تعبیر، می‌توان گفت مرحله انکار حدود ۵ ماه دوام داشت. این زمانی بود که بیت کوین برای چند بار پیاپی از سطح ۶,۰۰۰ دلاری حمایت کرد و این امیدواری را به وجود آورد که بازار بتواند تا پایان سال دوباره خودش را احیا کند.

زمانی که قیمت بیت کوین در روز ۱۴ نوامبر به زیر ۶,۰۰۰ دلار کاهش یافت، آن امیدها نقش برآب شدند و بازار بیت کوین را به مرحله وحشت کشاند. این مرحله موجب شد تا سرمایه‌گذاران بدون هیچ گونه چشم اندازی از آینده بازار، به فکر خروج از آن بیافتند.

از آن زمان قیمت بیت کوین از ۶,۰۰۰ دلار حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است و اکنون که در حال نگارش این مقاله هستیم هر واحد از آن با قیمت حدود ۳,۴۰۰ دلار معامله می‌شود. از این مهمتر، حجم معاملات فروش هم بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است. این افزایش حجم فروش می‌تواند نشان دهنده این باشد که بسیاری از سرمایه‌گذاران کوچک بازار را ترک کرده‌اند.

پیشبینی قیمت بیت کوین از روی یک چرخه اثبات شده/ کف قیمت بیت کوین کجاست؟

برای مشاهده سایز بزرگ، روی تصویر کلیک کنید

هنوز نمی‌توان سطح «تسلیم» را استدلال کرد چراکه این سطح معمولا یک رویداد فروش بزرگ در مدت زمان کوتاهی است اما قبل از آن موجی از فروش و یک دوره خرید پس از فروش وجود خواهد داشت.

به نظر می‌رسد که سطح «وحشت» هنوز محتمل ترین سطح برای وضعیت کنونی بیت کوین در چرخه احساسات بازار باشد حداقل تا زمانی که بیت کوین به زیر قیمت روانی ۳,۰۰۰ دلار نرسد. در صورت سقوط بیت کوین به زیر ۳,۰۰۰ دلار این بازار به سمت مرحله «تسلیم» تحریک خواهد شد.

مرحله بعدی چیست؟

نتایج مرحله تسلیم، یک دوره طولانی مدت از حرکات یک طرفه قیمت و رنج سرمایه‌گذاران خواهد بود. این وضعیت موجب شده تا همه به دنبال یک کف قیمتی در این روند نزولی باشند.

با توجه به بررسی چرخه‌های مختلف می‌توانیم بگوییم که به کف قیمت بیت کوین نزدیک شده‌ایم اما کاملا در آنجا قرار نداریم.

بعد از مرحله تسلیم، مرحله «عصبانیت» قرار دارد جایی که سرمایه‌گذاران به دنبال دلایل ضررهای وحشتناک خود می‌گردند.

و در آخر حقیقت برای سرمایه‌گذاران جا می‌افتد و آن‌ها از احساس عصبانیت به مرحله «افسردگی» می‌برد. اینجا جایی است که آن‌ها کاملا از بازار خارج شده‌اند و می‌توانیم بگوییم که به کف قیمت رسیده‌ایم.

وقتی که از نگاه مردم معمولی همه امیدها از بین رفته‌اند، بازار آرام آرام شروع به دریافت تقاضا می‌کند. در این مرحله سرمایه‌گذاران زخم خورده به هیچ گونه روند صعودی در این نقطه باور ندارند.

شاید فهم آن دشوار باشد اما نقطه‌ای که شاید فاجعه به نظر برسد، بهترین فرصت سودآوری و کمترین ریسک را دارد. وقتی که تمام فروشنده ها از بازار خارج شده باشند، تزریق سرمایه در قیمت‌های پایه می‌تواند آغاز شود که در انرژی لازم برای شروع دور بعدی چرخه بازار را فراهم خواهد کرد.

پیشبینی قیمت بیت کوین از روی یک چرخه اثبات شده/ کف قیمت بیت کوین کجاست؟

همانگونه که یکی از بزرگترین ثروتمندان دنیا، وارن بافت می‌گوید:

بترسید وقتی بقیه طماع هستند و طماع باشید وقتی بقیه می‌ترسند.

 

منبع: coindesk

جی کلیتون، مقام ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سخنرانی که متن کامل آن در وب‌سایت رسمی SEC روز ۶ دسامبر منتشر شد، اذعان داشت که عرضه اولیه سکه (ICO) می‌تواند مؤثر باشد، اما باید قوانین اوراق بهادار را رعایت کند.

کلیتون، در مورد فناوری دفترکل توزیع‌ شده (DLT)، دارایی‌های‌ دیجیتال و ICOها اظهار داشت که این حوزه‌ای است که کمیسیون و کارمندان، وقت زیادی را صرف آن کرده‌اند. وی همچنین افزود که انتظار دارد این روند در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه پیدا کند.

کلیتون از صحبت‌هایش نتیجه گرفت که نگرانی‌هایی در مورد ICOها وجود دارد. به‌طور دقیق‌تر، وی به این واقعیت اشاره کرد که ICO ها در حال حاضر به شیوه‌ای عمل می‌کنند که به‌طور قابل‌توجهی حفاظت مالی کمتری نسبت به سهام سنتی و بازارهای با درآمد ثابت دارند.

کلیتون ، پس‌ از آن، به این نتیجه رسید که عواقب این موضوع ایجاد فرصت‌های بیشتر برای کلاه‌برداری و دستکاری خواهد بود. همچنین در گذشته، کلایتنون اشاره کرده بود که بیشتر ICOها احتمالاً باید به‌عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.

یبشتر بخوانید: توکن اوراق بهادار (Security Token) چیست؟

بااین‌حال، در تاریخ ۶ دسامبر، کلیتون اذعان داشت که توانایی بالقوه‌ای در ICOها می‌بیند، اما این قانون باید رعایت شود:

من معتقدم که ICOها می‌توانند راه‌های مؤثری برای کارآفرینان و دیگران جهت بالا بردن سرمایه باشند. بااین‌حال، ماهیت تکنولوژیکی جدید ICO این نکته‌ی اساسی را که وقتی اوراق بهاداری ارائه می‌شود، باید قوانین اوراق بهادارمان را رعایت کنیم، تغییر نمی‌دهد.

مقام ارشد SEC، جی کلیتون: ICOها در صورت پیروی از قوانین اوراق بهادار می‌توانند موثر باشند

پس از آن، وی به بحث در مورد تولید اخیر هاب استراتژیک برای نوآوری و فناوری مالی (FinHub) پرداخت. طبق گزارش کوین‌تلگراف در اکتبر، فین‌هاب توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به‌منظور تسهیل دخالت آژانس در فین‌تک راه‌اندازی شده بود.

عمدتاً، این هاب جدید تلاش دارد تا با استفاده از ارتباطات، به استارت‌آپ‌های فینتک (ازجمله ICO ها) کمک کند تا با قوانین کنونی کنونی باشند.

طبق گفته‌های کلیتون، ایجاد فین‌هاب و دیگر فعالیت‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهد که در به روی کسانی که به دنبال نوآوری و سرمایه‌پذیری مطابق با قانون هستند، باز است.

تنها دو روز پیش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده دستور توقف و جریمه‌ی ۵۰,۰۰۰ دلاری کوین‌آلفا ادوایزرز که یک صندوق دارایی دیجیتال است را داد. این شرکت بلافاصله عرضه را پایان داد و اقدامات آتی را پس از تماس با کمیسیون اجرا کرد.

منبع : cointelegraph

ربات‌های معامله‌گر یا همان ربات‌های تریدر روز به روز نقش مهمتری در بازارهای مالی به خصوص بازار نوپای ارزهای دیجیتال پیدا می‌کنند. در این مقاله به بررسی ربات‌های معامله‌گر و نحوه کار آن‌ها می‌پردازیم.

۱- یک ربات معامله‌گر چیست و چه اهمیتی دارد؟

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

 

این ربات‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار از جانب شما خریدوفروش کنند و با ویژگی‌های جدیدی که به این برنامه اضافه‌شده این ربات‌ها به‌طور پیوسته در حال پیشرفته شدن هستند.

ربات‌های معامله‌گر معمولاً برای تشخیص روند و تصمیم‌گیری اینکه چه زمانی یک ترید باید انجام شود از یک سری الگوریتم استفاده می‌کنند.

چنین نرم‌افزاری برای سال‌ها در بازار سهام و کالاهای فارکس یک نرم‌افزار کاربردی بوده و حالا پا به عرصه ارزهای دیجیتال هم گذاشته‌اند. در حالی که نوسانات قیمت‌ها در بازارهای سنتی معمولا به چند سنت در روز محدود می‌شوند، نوسانات قیمت در دنیای ارزهای دیجیتال که البته ۲۴ ساعت شبانه‌روز اتفاق می‌افتد می‌تواند بسیار ناگوار باشد.

یک ربات معامله‌گر ارزهای دیجیتالی مناسب فرصتی را برای معامله‌گران فراهم مي‌کند که آنها بتوانند در تمام طول شبانه‌روز حتی زمانی که خواب هستند یا میز کارشان را ترک کرده‌اند، کنترل بازار را در دست گرفته و از دارایی‌هایشان مراقبت کنند.

برخی از این ربات‌ها رایگان هستند اما برخی دیگر بسته به تعداد ویژگی‌ها و خصوصیاتی که کاربر از ربات توقع دارد به‌صورت ماهیانه هزینه‌های قابل‌توجهی دارند. میزان کارآمد بودن، سطح تحلیل‌هایی که به تریدرها ارائه می‌شود و همچنین تعداد سفارش‌ها عواملی هستند که نشان‌دهنده‌ی یک نرم‌افزار ویژه و بخصوص‌اند.

وقتی همه‌چیز به خوبی پیش برود، ربات‌ها می‌توانند به تریدرهای ارز دیجیتال کمک کنند که در بحث ترید، در بازار یک سر و گردن از بقیه بالاتر باشند. ربات‌ها می‌توانند معاملات را بر اساس پارامترهای ورودی توسعه‌دهندگان یا شخص معامله‌گر انجام دهند یا اینکه از فعالیت‌های تحلیل گران و تریدرهای خبره کپی‌برداری کرده و عملکرد آنها را به‌طور کامل بررسی کنند.

۲- ربات‌ها از کجا می‌فهمند که باید چه‌کاری انجام دهند؟

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

معاملات در بازار معمولا طبق تحلیل صورت می‌گیرند نه احساسات.

ربات‌های موجود معمولاً بر اساس الگوریتم‌هایی که توسط توسعه‌دهنده‌های آنها پیکربندی شده کار می‌کنند و به این ترتیب موفقیت آنها وابسته به میزان درک و دانش سازندگان آنها از چگونگی کارکرد دنیای ارزهای دیجیتالی است. این ابزار معمولاً برای تریدرهای حرفه‌ای که تفسیرهای بخصوص خودشان را از بازار دارند، آزاردهنده هستند به این خاطر که برخی از بخش‌های نرم‌افزار قابلیت محدودی برای شخصی‌سازی دارند.
آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

ربات‌ها نمی‌توانند مانند انسان‌ها بر اساس پیش‌بینی خریدی را انجام دهند، آنها خریدها را بر اساس شاخص‌های تکنیکال انجام می‌دهند. اگر شاخص‌های انتخابی شما یک فرصت خرید را نشان دهد ربات نیز به‌صورت کورکورانه دستور پیکربندی شده را انجام خواهد داد. مگر اینکه رباتتان را با یک معامله‌گر حرفه‌ای مرتبط کنید (این امکان وجود دارد)

وقتی بحث فروش کوین‌ها مطرح می‌شود با اطمینان از سوددهی موردنظر می‌توان فهمید که زمان فروش فرا رسیده است یا اینکه در هنگام سقوط بازار توقف ضرر یا حد ضرر یا استاپ لاس (Stop Loss) مورد نیاز است.

بخش توقف ضرر زمانی است که وقتی قیمت ارزهای دیجیتال به پایین‌تر از قیمت مشخصی برسند به‌صورت خودکار به فروش خواهند رسید این قیمت می‌تواند درصد مشخصی از قیمت اولیه باشد. ربات‌ها همچنین از ویژگی‌های دیگری مانند عقب‌نشینی از stop loss استفاده می‌کنند که مسیر یک افزایش قیمت را دنبال می‌کند.

اگر بعد از به‌دست آوردن میزان معینی سود، قیمت کوین کاهش پیدا کند ربات به‌صورت خودکار در زمان سود دارایی را می‌فروشد

در پایان، مزیت یک ربات این است که می‌تواند از طریق شاخص‌های حرفه‌ای به جستجوی فرصت‌های جدید بپردازد و به‌صورت همزمان نگاهی قوی و گویا به سرمایه گذاری‌های انجام‌شده داشته باشد.

طمع کردن معمولاً جلوی فروش به‌موقع یک معامله‌گر را می‌گیرد، و این مشکل با ربات‌ها حل‌شدنی است.

توانایی ربات‌ها برای سودآوری موفق به خاطر این حقیقت که معاملات بازار به اخبار توسعه و یا حتی فقط توییت یک فرد تأثیر گذار در زمینه ارزهای دیجیتالی بستگی دارد، محدود شده است.

با در نظر گرفتن اینکه ربات‌ها به داده‌های خام و عملکرد تاریخی متکی هستند اینکه از آنها بخواهیم بر اساس اتفاقات روز عمل می‌کنند یک توقع بیجاست.

۳– آیا می‌توان به ربات‌های معامله‌گر اعتماد کرد؟

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

لازم است ربات معتبری را پیدا کنیم که خطاهای برنامه‌نویسی ندارد و در ۹۹ درصد مواقع آپ‌تایم و فعال باشد. ربات‌ها همچنین باید توأم با ویژگی‌هایی باشند که از کاربران در برابر سقوط‌های ناگوار در دنیای ارزهای دیجیتالی حفاظت کنند.

مواردی گزارش‌شده که در آنها ربات‌های به‌ظاهر قابل‌اعتماد در واقع دام اسکمرها بوده‌اند و به این ترتیب کاربران نمی‌توانستند از حسابشان پول برداشت کنند. همیشه مطمئن شوید از سرویسی استفاده می‌کنید که برای مدتی کار کرده است و از این موضوع آگاه باشد که برخی شرکت‌ها به شما درباره به‌دست آوردن مقدار زیادی پول وعده وعیدهای توخالی می‌دهند.

در نهایت لازم است بدانید که اگر به دنبال یک درآمد ثابت هستید ربات‌ها گزینه مناسبی برای شما نیستند. نتیجه گرفتن از چنین نرم‌افزارهایی نیازمند زمان و تلاش است و همچنین بررسی برخی استراتژی‌ها بر اساس اطلاعات تاریخی که به ما نشان دهد برخی معاملات خاص چه آینده‌ای خواهند داشت. بهتر است که همیشه برای شروع از یک سرمایه کم شروع کنید، تا زمانی که به سیستم جدید عادت کنید.

اما اگر بخواهیم به نیمه‌پر لیوان نگاه کنیم، در زمان استفاده از ربات‌ها از آنجایی که ابزارهای معامله‌کننده خودکار خطاهای پرهزینه انجام نمی‌دهند، میزان اشتباهات انسانی بسیار کمتر است.

۴- آیا ربات‌های معامله‌گر روزی می‌توانند جای انسان‌ها را بگیرند؟

 

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

یادگیری ماشین و هوش مصنوعی کمک شایانی به توسعه و تکامل ربات‌ها می‌کند ولی هنوز راه بسیار زیادی تا غلبه تکنولوژی به هوش و غریزه انسان در پیش است.

به نظر نمی‌رسد که روزی یک ربات بتواند یک تهدید بزرگ برعلیه دنیای ارزهای دیجیتال را تشخیص داده یا اهمیت فناوری‌های در حال ظهور را بفهمد. هرچند باید به این موضوع فکر کنیم که اگر همه افراد از یک نوع استراتژی در ربات‌ها استفاده کنند دیگر کسی نمی‌تواند در جایگاهی قرار بگیرد که به سوددهی برسد.

از این رو این روزها قابلیتی در برخی از ربات‌های شخصی‌سازی شده در حال همه‌گیر شدن است که این توانایی را به شما می‌دهند تا به‌وسیله کلید واژه‌ها شبکه‌های اجتماعی را به‌منظور مقاصد خبری زیر و رو کنند. هرچند این موضوع می‌تواند اهمیت یک توسعه مهم را به سرمایه‌گذار نشان دهد ولی اگر ربات سرخود عمل کند می‌تواند مشکل‌ساز شود چون ممکن است که اخبار، اخبار غلط یا یک ادعای زیادی خوش‌بینانه توسط یک استارت‌ آپ تازه‌کار ارزهای دیجیتال بوده باشد. (از این رو برخی از ربات‌ها در تلاش‌اند که بهترین عملکرد را در هر دو حالت داشته باشند (دنیای مجازی و دنیای ارزهای دیجیتال)

سرویس‌هایی مانند کریپتوفر (Cryptohopper) به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد که به‌صورت خودکار با استفاده از بهترین شاخص‌ها و شکل واقعی تحلیل‌های تکنیکال به خریدوفروش بپردازند. این ربات همچنین به شخص ثالثی که در حال تجزیه تحلیل‌های تکنیکال است این اجازه را می‌دهد که هشداری درباره‌ی سرمایه‌گذاری وعده داده شده به ربات بفرستد تا ربات بتواند به‌صورت خودکار از طرف کاربر وارد عمل شود. این موضوع این امکان را به ما می‌دهد که تا جایی که نیاز است نقش انسان را در تجزیه تحلیل‌های اساسی بیشتر کنیم. این موضوع می‌تواند موردبحث قرار گیرد که چنین سیستم هایبریدی می‌تواند سرعت لازم را به معاملات بدهد؟

۵-  چگونه از یک ربات معامله‌گر استفاده کنیم؟

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که ربات خودتان را به صرافی که بیش از همه استفاده می‌کنید، وصل کنید.

به‌منظور انجام این کار توسط کریپتوفر معمولاً باید یک کلید api روی صرافی انتخابی خودتان درست کنید، مانند huobi یا binance. سپس آن را روی وب‌سایت ربات قرار داده و آنها را به هم مرتبط کنید.

سپس می‌توانید از شاخص‌های تکنیکال استفاده کنید که به فیلتر شما بگوید چه زمانی وقت خرید یا فروش کوینی است که شما انتخاب کرده‌اید و شما می‌توانید ببینید که طبق صفحه آمار وضعیت شما چگونه است. بر اساس اطلاعات گذشته می‌توانید استراتژی‌های دیگر را امتحان کنید و عملکرد آنها را بسنجید و سپس تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید از این استراتژی‌ها پیروی کنید یا خیر.

۶- چگونه می‌شود از ربات معامله‌گر بیشترین استفاده را برد؟

آشنایی با ربات‌های معامله‌گر (Trading Bots) به زبان ساده

همان‌طور که گفتیم انجام دادن کارها و بررسی استراتژی‌ها ی گذشته می‌تواند یک نشانه مفید باشد برای اینکه بدانیم معامله‌ای که قرار است انجام دهیم موفق خواهد بود یا خیر.

بهتر است به یاد داشته باشیم که اگر بر روی یک ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنیم باید همیشه جدیدترین اخبار توسعه بازار را دنبال کنیم و در نهایت به خاطر داشته باشید که این موضوع بسیار حیاتی است که قبل از قبول توصیه یک تحلیلگر، سابقه عملکرد وی را بررسی کنیم.

متخصصان قابل‌اعتماد همیشه جزئیات عملکرد خودشان در گذشته و عملکرد حال حاضرشان را در اختیار شما می‌گذارند.

همچنین برخی از این متخصصان وب‌سایت‌های شخصی خودشان را دارند که در آن درباره‌ی اصول و متدهایشان و جزئیات درباره‌ی تکنولوژی‌هایی که ارزیابی های معاملاتی آنها را پایه‌گذاری کرده است در اختیار شما می‌گذارند.

منبع: cointelegraph

نث روژف، اقتصاددان سابق صندوق بین‌الملل پول و پروفسور فعلی اقتصاد و سیاست عمومی دانشگاه هاروارد، معتقد است که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، در حال حاضر چیزی بیشتر از بلیت‌های لاتاری نیستند.

به گزارش روزنامه‌ی گاردین روژف اذعان داشت درحالی‌که بعضی‌ها معتقدند ارزهای دیجیتال دوران خود را سپری کرده‌ و در سرازیری برگشت‌ناپذیری قرارگرفته‌اند، با قاطعیت نمی‌توان گفت که ارزششان به صفر خواهد رسید.

از نظر وی، سوالات زیادی در مورد توانایی اقتصادهای بزرگ در پذیرش ارزهای دیجیتال وجود دارد و بدین معناست که احتمالاً، خارج از اقدامات قانونی مشترک، تنها کشورهایی مانند ایران، سومالی، ونزوئلا و کره شمالی، ارزهای دیجیتال را در سطح جهانی قبول خواهند کرد. به اعتقاد او، این موضوع، پیش‌بینی سرنوشت نهایی این کلاس دارایی را سخت می‌کند.

سوالات برآمده از گفته‌های روژف

اقتصاددان بزرگ: بیت کوین چیزی بیش از یک بلیت لاتاری نیست/ قیمت 100 یا 100,000 دلاری برای بیت کوین !

در این گزارش، روژف ارزش ذاتی بیت کوین را زیر سؤال می‌برد و این موضوع مطرح می‌شود که جایگاه کنونی بیت کوین به‌عنوان طلای دیجیتال، جایگاهی متزلزل است، زیرا برخلاف طلای واقعی، بیت کوین خارج از محدوده‌ی مالی هیچ کاربردی نخواهد داشت و انرژی بسیار زیادی برای حفظ کاربردش نیاز است که این میزان انرژی نسبت به سیستم بانکداری مرکزی کارایی کمتری دارد.

بیشتر بخوانید : مقایسه بیت کوین و طلا از نظر ارزش برای سرمایه گذاران

بر طبق گفته‌های وی، اقتصادهای بزرگ، ارزهای دیجیتال را به دلیل داشتن توانایی تسهیل پول‌شویی، در وضعیت کنونی‌شان، بیشتر از این تحمل نخواهند کرد. از سوی دیگر اگر ناشناسی ارزهای دیجیتال را از آ‌ن‌ها بگیرید، تقاضایشان را از دست خواهند داد و این موضوع باعث می‌شود بیت کوین در تبصره ۲۲ قرار بگیرد.

توضیح مترجم: تبصره ۲۲ («Catch-22») به عنوان یکی از اصطلاحات وارد زبان انگلیسی شده‌است و معمولاً به موقعیت‌هایی که در آن باخت قطعی است اطلاق می‌شود؛ بدین ترتیب که فرد در موقعیتی دشوار قرار می‌گیرد که از آن گریزی ندارد، چرا که برای حل «مشکل الف» باید «عمل ب» را انجام دهد؛ اما «عمل ب» را تنها زمانی می‌تواند انجام دهد که «مشکل الف» را نداشته باشد.

درنتیجه،روژف معتقد است که اقتصادهای بزرگ و قانونمند، ارزهای دیجیتال را به شکل کنونی قبول ندارند و طولانی‌مدت از آن استفاده نمی‌کنند. ازاین‌رو، تنها اقتصادهای ناموفقی مانند ونزوئلا که سعی در احیا کردن اقتصاد ویران‌شده‌ی خود با ارز را پترو دارد این ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند.

اقتصاددان بزرگ: بیت کوین چیزی بیش از یک بلیت لاتاری نیست/ قیمت 100 یا 100,000 دلاری برای بیت کوین !

روژف افزود :

قانون‌گذاران کم‌کم به این حقیقت می‌رسند که نمی‌توانند فناوری‌هایی را که رهگیری تراکنششان مشکل و گران است را بپذیرند چراکه این فناوری‌های می‌توانند فرارمالیاتی و فعالیت‌های جنایی را تسهیل کنند. همچنین، بانک‌های مرکزی کشور سوئد تا کشوری مانند چین، به این آگاهی رسیده‌اند که  آن‌ها نیز می‌توانند ارزهای دیجیتال خودشان را صادر کنند…. در مورد اشکال مختلف پول، بخش خصوصی می‌تواند نوآوری به خرج دهد، اما دولت قانون‌گذاری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: سه شهر بزرگ چین میزبان بیشترین سیاست‌های توسعه بلاک چین

ازنظر روژف، درنهایت، این امر به داستان لاتاری ختم می‌شود که احتمالاً ارزش بیت کوین در بلند مدت به ۱۰۰ دلار نزدیک‌تر خواهد شد. اما، همچنین شاید بنا به دلایل زیادی که در حال حاضر تصورشان سخت است، ارزش بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد. وی همچنین اذعان داشت که صرفاً، توضیح اینکه چرا افراد زیادی به بیت کوین به دید ذخیره ارزش نگاه می‌کنند، برای حفظ شدن ارزش آن در طول زمان کافی نیست.

او اظهار داشت:

اقتصاددان‌هایی (مانند خود من) که به مدت ۵ دهه به این‌گونه مشکلات می‌پردازند، به این نتیجه رسیده‌اند که حباب‌های قیمتی دارایی‌های ذاتاً بی‌ارزش ، درنهایت خواهند ترکید. قیمت دارایی‌ها که ارزش بنیادی واقعی دارند، به‌طور اتفاقی از استانداردهای تاریخی دور نخواهند شد. پول صادر شده از سوی دولت، به ندرت یک توافق اجتماعی محض است و روش پرداختی دولتمردان برای کارمندان، تأمین‌کنندگان و مطالبات مالیاتی، ارز فیات است.

درنهایت، وی اظهار داشت که اقدامات دولت‌ها به این سوال پاسخ خواهد داد که آیا بیت کوین و دیگر دارایی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند به تجارت عمومی و پذیرش خرد دست پیدا کنند یا اینکه ارزهای دیجیتال به ارزهایی بدنام در وب‌سایت‌های دارک وب که خدمات و کالاهای غیرقانونی می‌فروشند، تبدیل ‌می‌شوند و در دست دولت‌های شکست‌خورده‌ای که اقتصاد ضعیفی دارند قرار می‌گیرند.

منبع : ccn

مانند انیمیشن دراماتیک هالیوود «در جستجوی نمو»، در دنیای ارزهای دیجیتال هم پیدا کردن خالق بیت کوین دراماتیک شده است. جالب است که بازار بیت کوین به حجم میلیارد دلاری رسیده است اما پدر آن هنوز پیدا نشده است.

تنها چیزی که از خالق بیت کوین می‌دانیم این است که برنامه‌ی بیت کوین در ۲۰۰۸ ساخته شد و در ۲۰۰۹ کد‌منبع آن در اختیار عموم قرار گرفت؛ در حال حاضر از ساتوشی ناکاموتو، کسی که به عنوان خالق بیت کوین معرفی شده است، هیچ چیز نمی‌دانیم. فرد است یا یک گروه؟ زن است یا مرد؟ زنده است یا مرده؟ اهل کدام کشور و شهر است ؟ ده سالی می‌شود که هنوز جواب دقیقی برای این سوالات پیدا نشده است.

۱- چرا ساتوشی ناکاماتو مشهور است؟

نام «ساتوشی ناکاماتو» اسم مستعار مخترع بیت کوین است. در سال ۲۰۰۸، فردی ناشناس برای ارسال وایت پیپر بیت کوین با ایمیل از این نام استفاده کرد. کسانی که این ایمیل را دریافت کردند در حوزه‌ی تمرکززدایی و رمزنگاری سرشناس بودند.

به نظر می‌رسد کسی که از این نام استفاده کرده است ژاپنی است اما انتشار یک وایت پیپر به زبان انگلیسی و بدون نقص، ژاپنی بودن ساتوشی ناکاماتو را زیر سوال می‌برد.

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

ایمیل اولیه‌ی ساتوشی ناکاماتو

۲- ثروت ساتوشی ناکاماتو

گفته می‌شود که ساتوشی ناکاماتو مالک یک میلیون بیت کوین (شاید بیشتر) است که در زمان نگارش مقاله ارزش آن حدود ۳.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود. در ژانویه‌ی ۲۰۰۹ ساتوشی اولین بلاکِ بلاک چین (Genesis block) را استخراج کرد و در سال ۲۰۱۰ به طور کلی از مشارکت در این پروژه کنار کشید. در این مدت این بیت کوین‌ها در دفترکل بلاک چین وجود دارند اما هیچ کدام از آن‌ها استفاده یا خرج نشده‌اند، که مالکیت ساتوشی ناکاموتو بر بیت کوین‌ها رو اثبات می‌کند.

یک میلیون واحد بیت کوین بسیار زیاد است که اگر روزی ساتوشی این مقدار را بفروشد باعث ریزش عظیم قیمت در این بازار می‌شود.

۳- تی‌شرت‌های ساتوشی ناکاماتو

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

ناشناس بودن سازنده‌ی بیت کوین باعث ایجاد یک تجارت جدید شده است؛ برای همین شما می‌توانید چیز‌های مربوط به ساتوشی ناکاماتو مانند تی‌شرت آن را پیدا کنید.

تی‌شرت‌هایی با شعار‌های:

من ساتوشی ناکاماتو هستم

ساتوشی ناکاماتو کیست ؟

ساتوشی ناکاماتو کجاست ؟

۴- ممکن است ساتوشی ناکاماتو گروهی از شرکت‌ها باشد

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

برخی مدعی شد‌ه‌اند که شرکت‌های سامسونگ، توشیبا، ناکامیچی و موتورولا با یکدیگر بیت کوین را اختراع کردند و کلمه Satoshi nakamoto از نام این شرکت‌ها گرفته شده است:

  • سامسونگ و توشیبا در کنار هم ساتوشی را می‌سازند.
  • ناکاماچی و موتورولا با هم ناکاماتو را می‌رساند.

هیچ مدرک رسمی برای این تئوری وجود ندارد و بیشتر به یک شایعه‌ی اینترنتی شبیه است.

۵- احتمال ساتوشی بودن نیک زابو (Nick Szabo)

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

نیک زابو، محقق آمریکایی حوزه‌ی علوم رایانه که در حیطه‌ی رمزنگاری هم فعالیت می‌کند یکی از افرادی است که احتمال دارد خالق بیت کوین باشد. مفهوم ارز دیجیتال در عصر دیجیتال توسط نیک زابو با ساخت «بیت گلد» ایجاد شد؛ گفته می‌شود که بیت گلد از نیاکان بیت کوین بوده است که بدلیل مشکل «دو بار خرج کردن» هیچ‌وقت مورداستفاده قرار نگرفت.

بعد از بررسی وایت پیپر ساتوشی یکی از کاربران اینترنتی در وبلاگ خود مدعی شد که نیک زابو خالق بیت کوین است ولی نیک هیچوقت این فرضیه را تائید نکرد.

۶- احتمال ساتوشی بودن کریگ رایت

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

کریگ رایت کارآفرین استرالیایی در می ۲۰۱۶ در مصاحبه‌ای با bbc مدعی شد که خالق بیت کوین است. با این حال رایت وقتی‌که توسط توسعه‌دهندگانی همچون پیتر تاد مورد محک قرار گرفت، نتوانست دلیل محکمی ارائه دهد.

اگرچه در ابتدا اعلام کرد با مدرکی معتبر بازمی‌گردد؛ اما هیچ‌وقت مدرک معتبری ارائه نداد و در وبلاگ خودش ابراز تاسف کرد و گفت تمایلی برای ادامه ندارد.

۷- احتمال ساتوشی بودن دورین

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

در مارس ۲۰۱۴ یک منبع خبری اعلام کرد که هویت واقعی ساتوشی ناکاماتو رو پیدا کرده است؛ وی فردی ساکن کالیفرنیاست.

نام کامل او دورین پرنتیس ساتوشی ناکاماتو (Dorian Prentice Satoshi Nakamoto) است که یک فیزیکدان و مهندس سیستم بوده و اخیراً از سوی دولت بازنشسته شده است.

بعد از آن این فرد همه‌ی این ادعا را انکار کرد و گفت او فردی نیست که همه دنبالش می‌گردند.

۸- احتمال ساتوشی بودن هال فینی

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

هال قبل از اینکه درگیر ماجرای بیت کوین شود، یکی رمزنگار بود. او در فهرست کسانی بود که وایت پیپر ساتوشی ناکاماتو را بصورت ایمیل دریافت کرد. هال ادعا داشته است که برای تست‌های اولیه‌ی بیت کوین با ساتوشی ناکاماتو همکاری داشته است که منجر به شایعه ساتوشی بودن هال شد.

سبک نوشتن هال بسیار شبیه به وایت پیپر ساتوشی ناکاماتو بوده است. با این حال پس از اینکه او مکالمه ایمیلی خود با ساتوشی را نشان داد این فرضیه کمرنگ تر شد؛ البته احتمال این وجود دارد که این عمل یک تاکتیک انحرافی باشد.

هال فینی اولین کسی بود که از اولین طریق اولین تراکنش از طرف ساتوشی ناکاماتو در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹ بیت کوین دریافت کرد.

۹- ادعای مجله فست کمپانی

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

آدام پننبرگ، کارمند مجله‌ی فست کمپانی ادعا کرد که توانسته ساتوشی ناکاموتو را پیدا کند؛ او ادعا کرد که نیل کینگ (Neal King) ولادمیر اوکسمن (Vladimir Oksman) و چارلز بری (Charles Bry) خالقان بیت کوین یا همان ساتوشی ناکامونو هستند.

او با جستجوی عبارات منحصر به فرد در وایت پیپر بیت کوین ادعای خود را اثبات کرد.

او حتی عبارتی تحت مضمون «از نظر محاسباتی معکوس کردن غیرعملی است» را در وایت پیپر بیت کوین به آن‌ها انتساب داد.

با این حال تمام افراد مذکور این ادعاها را رد کردند.

ناشناس بودن ساتوشی ناکاماتو

به هر حال هرکسی ممکن است به این فکر کند که ناشناس بودن ساتوشی ناکاماتو برای بقای بیت کوین لازم است.

ولی هنوز یک معمای‌ بزرگ وجود دارد:

ساتوشی کجاست؛ مشغول چه‌کاری است و چرا مخفی شده است؟

هیچ‌کس حقیقت را نمی‌داند. در آخر بهتر است مقاله را با نقل‌قول‌هایی از دو فرزند‌خوانده بیت کوین به اتمام می‌رسانیم:

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

راجر ور؛ معروف با عنوان «مسیح بیت کوین» :

از زمان اختراع اینترنت، بیت کوین مهمترین اختراع در تاریخ جهان است.

۹ تئوری و حقیقت جالب در مورد ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین

اریک ووریس:

آیا می‌توانیم لحظه‌ای به این فکر کنیم که پروتکل بیت کوین هنوز هک نشده است؟ این یکی از بزرگترین دستاورد‌های تاریخ علوم رایانه است.

این نشان می‌دهد که بیت کوین، تکنولوژی بلاک چین و البته ساتوشی ناکاماتو تا چه حدی اهمیت دارند.

و البته بیت کوین اهمیتی بیش از یک فرد دارد اما به هر حال ما دوست داریم یک‌بار برای همیشه این معما را حل کنیم.

بیشتر بخوانید: اژدهای سه سر؛ هویت واقعی ساتوشی ناکاماتو

منبع:coinstura

در ماه اکتبر، دولت ژاپن برنامه‌های خود را در جهت تسهیل روند دریافت مالیات مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه ارزهای دیجیتال را اعلام کرد. این برنامه‌ها به‌منظور اجتناب از چارچوب‌های مالیاتی غیرعملی و جلوگیری از تأثیر منفی آن بر بازار محلی تدوین شده‌اند.

در آن زمان، کمیته‌ای از کارشناسان مالیاتی که وظیفه مشاوره به دولت را درزمینه امور مالیاتی برعهده گرفته بودند، مقامات را تشویق کردند تا فرآیند پیچیده اظهار مالیاتی موجود در حوزه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را تسهیل نمایند.

پیش از این، یکی از تحلیل‌گران محلی در این رابطه عنوان کرد:

اگر رشد سریع ارزهای دیجیتال در اواخر سال ۲۰۱۷ را مدنظر قرار دهیم، مبلغ ۳۳۱ میلیون دلاری که در مورد میزان سود سرمایه‌گذاران تخمین زده شده است، بسیار پایین‌تر از مقدار واقعی خواهد بود. احتمالاً بخش اعظمی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، درآمد خود را به دولت اعلام نمی‌کنند.

پیشنهاد قانون‌گذار ژاپنی برای کاهش مالیات ارزهای دیجیتال

در هفته جاری «تاکشی فوجیماکی» قانون‌گذار و عضو کنگره ژاپن، چهار تغییر عمده در سیاست‌های مالیاتی مربوط به بازار دارایی‌های دیجیتال را با هدف احیای بازار پیشنهاد داد.

کاهش مالیات

به دلیل نوسانات شدید بازار، تعیین مالیات بر سود حاصله از ارزهای دیجیتال دشوار است.

بیشتر بخوانید: چرا نوسانات بازار ارزهای دیجیتال زیاد است؟

ممکن است یک سرمایه‌گذار، سود ۵۰ درصدی را در یک هفته کسب کرده و هفته آینده تمامی آن را از دست بدهد. به‌منظور کاهش فشار وارده بر سرمایه‌گذاران و با توجه به مشخصات بازار ارزهای دیجیتال، فوجیماکی تغییرات زیر را پیشنهاد داده است:

  1. کاهش مالیات وضع‌شده بر سود سرمایه‌گذاران، از ۵۵ درصد به نرخ ثابت ۲۰ درصدی.
  2. محاسبه ضرر و زیان وارده در بازه زمانی سه ماهه و سالانه، تا زمانی که ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران تبدیل به پول نقد شود.
  3. حذف مالیات از معاملاتی که در آن‌ها، ارزهای دیجیتال به یکدیگر تبدیل می‌شوند.
  4. حذف مالیات از پرداخت‌های کوچکی که با ارز دیجیتال انجام می‌شوند.

هر چهار تغییر پیشنهاد شده، تأثیر مثبتی بر سرمایه‌گذاران بازار داشته و محیط عادلانه‌تری را برای مبادلات سرمایه‌گذاران فراهم خواهد ساخت.

پیشنهاد قانون‌گذار ژاپنی برای کاهش مالیات ارزهای دیجیتال

مورد پیشنهادی دوم برای تغییر قوانین مالیات، به این دلیل بسیار مهم است که در سیاست فعلی مالیاتی در ژاپن، که مشابه ایالات‌متحده و سایر بازارهای عمده است، اگر یک سرمایه‌گذار در سال قبل متضرر شده اما سودی را در سال جاری ثبت کند، هنوز هم مجبور خواهد بود که مالیات سود کسب شده در سال جاری را بپردازد.

یا به‌طور عکس، اگر یک سرمایه‌گذار در سال گذشته سود هنگفتی را ثبت کند ولی در سال جاری، همه سود حاصل از سال گذشته را از دست بدهد، هنوز هم باید مالیات سود سال قبل را پرداخت کند.

تغییر قوانین، سرمایه‌گذاران را قادر خواهد ساخت تا بدون قرار گرفتن در معرض خطر مالیات‌های سنگین و نامعقول، به سرمایه‌گذاری در بازار دارایی‌های دیجیتال بپردازند.

فوجیماکی تأکید کرد که اعمال تغییرات ذکرشده در چارچوب مالیات برای بهبود بازار محلی و احیای بالقوه بخش آسیب‌دیده، پیشنهاد شده است.

این عضو کنگره، همچنین اظهار داشت که پیشنهاد حذف مالیات از مبادله ارزهای دیجیتال به یکدیگر، به این دلیل ارائه شده است که صرافی‌ها را قادر سازد تا حجم مبادلات روزانه خود را دوباره افزایش دهند. وی در این‌باره گفت:

به‌منظور افزایش حجم معاملات ارزهای دیجیتال به یکدیگر و همچنین احیای بازار ارزهای مجازی، معاملاتی که بین ارزهای دیجیتال انجام می‌پذیرد، باید معاف از مالیات باشند.

آیا این مسئله تأثیری بر کره جنوبی نیز خواهد گذاشت؟

با توجه به سوابق پیشین، کشور کره جنوبی سومین بازار بزرگ ارزهای دیجیتال، پس از آمریکا و ژاپن است. این کشور تمایل دارد تا از چارچوب قانونی که ژاپن برای اداره بخش بومی دارایی‌های دیجیتال خود بکار می‌برد، تبعیت کند.

اگر این تغییرات مثبت در ژاپن اجرایی شود، می‌تواند استارت‌آپ‌ها و صرافی‌های عمده کره جنوبی را تشویق کند تا مذاکره با دولت برای اجرای سیاست‌های مشابه را رهبری کنند.

منبع : ccn